Sony KD49X8005CBU 49" 4k ultra HD Android TV £599.00 @ AO
4 stars +346
Source: HotUKDeals | Deals > Technology
Would you want to be told about this? Share it
Opening post
danielonline
6 Dec 15
Sony 4k ultra HD TV 49" android 2015 model
ENTER ANDROID100 in discount box for 100.00 off.
kd49x8005cbu - seems to get excellent reviews.
Shared Via The HUKD App For Android.
Latest comments (22)
Mightyjinjo
7 Dec 15 #22
i have this tv its great. paid £799 in Curry's ladt month
stupot76
7 Dec 15 #21
I need my 3D sorry :smiley: good price for a 4K though
JellybearXo
More like x8005 at 100 hz -
not the flagship x900c 9 series at 1000hz the description on the listing needs to be changed
Jaybeam to JellybearXo
Agree why hasn't the description been changed this is 8005 not 9005
yogibear25
Guys does anyone know if this comes with Warranty?
paulj48 to yogibear25
jain236
paulj48
Radley84
reply for: Hgrant829
sailo
Anyone knows from the top of their head what the input lag is on this TV?
subzero1234
What are the participating stores?
Andy1179
Wonder if that means John Lewis would price match it?
hgrant829
800hz is useless as it's frame interpolation.
Pointless option and was never used on plasmas either as it makes films look fake like a soap opera.
crazy786
7 Dec 15 #4
8005 model is only 200hz...probably better to go for the 8305 which is 800hz
empyphil to crazy786
Isnt 200Hz enough anyway?